290 TL ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo
Image

İade & Değişim Koşulları

Aşağıdaki koşullar yalnızca www.aylinbiber.comiçin geçerlidir:

www.aylinbiber.com internet sitesinden satın aldığınız ürünleri teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade ederek ödediğiniz tutarın tamamını geri alabilirsiniz.

Bu hakkın kullanılabilmesi için, cayma kararının www.aylinbiber.com’a 14 günlük bu süre zarfında bildirilmesi gerekmektedir.

Bildirim için iletişim formu’nu kullanabilirsiniz.

www.aylinbiber.com’dan onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.

Tüketicinin çok özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

ALICI’nın isteğiyle, internet sitesinde sunulan renkten farklı bir renkte kişiye özel olarak üretim yapıldığında ya da internet sitesinde sunulan yüzük ölçüsü aralığı, kolye ve bileklik boyu dışında verilen özel siparişlerde, içine yazı yazılan evlilik alyansları dahil yüzüklerde ya da sipariş verilen ürünün ALICI’ya tesliminden sonra, ALICI’nın isteği doğrultusunda yapılan yüzük ölçüsü, kolye, bileklik boyu ve modelindeki değişiklikler gibi işlemler yapıldığında, müşterinin özel istekleri doğrultusunda özel olarak üretimi yapılan bu mallar cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamına girer.

İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları ve varsa hediye ürünlerle birlikte eksiksiz olarak, size bildireceğimiz adrese gönderilmesi gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez.

Şirketiniz adına düzenlenen faturalarda, iade işleminin gerçekleşmesi için, ürünü, şirketinizin düzenleyeceği iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası şirketiniz adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

İadenin ulaşmasının ardından ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse banka hesabına iade edilir.

 

Mağazalarımızdaki İade & Değişim Koşulları

Aşağıdaki koşullar yalnızca Aylin Biber markalı ürünlerin satıldığı mağazalar için geçerlidir:

Mağazalarımızdaki tüm iade ve değişim prosedürümüz 6502 Tüketicinin korunması hakkındaki kanun incelenerek hazırlanmış, müşterilerimizin bu çerçevede sahip olduğu tüm haklar titizlikle gözetilmiştir. Mağazalarımızdan alınan tüm ürünler kullanılmadığı tespit edildiği durumda fatura tarihinden itibaren 14 gün içerisinde aşağıda yazılı koşullar çerçevesinde değiştirilebilir.

Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler ( altın, gümüş vb .) kategorisinde yer alan tüm ürünlerimizin yasa çerçevesinde kayıpsız para iadesi kapsamı dışında olduğunu bilmenizi isteriz.

 

Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ( yüzük ölçü yapımı, bileklik ölçü değişimi, yazı yazma, farklı taşla üretim vb ) ürünlerin değiştirme ve iade kapsamı dışında olduğunu bilmenizi isteriz.

 

Ürününüz iade için uygun koşullara sahip ise, hangi ürün grubuna ait olursa olsun mağazamızda arzu ettiğiniz herhangi bir ürün grubundan değişim yapabilirsiniz.

 

Değişim yapılacak ürününüzün karşılığında arzu ederseniz anında bir ürün almayabilir, mağazamız tarafından size verilecek hediye çeki sayesinde siz ya da sevdikleriniz daha sonra alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Değişim yaparak alacağınız ürün tutarı geri vereceğiniz ürün tutarının altındaysa aradaki fark için mağazamız size hediye çeki düzenleyerek yardımcı olacaktır.

 

Sertifikası kaybolmuş ürünlerde işlem yapmamız ne yazık ki mümkün olamamaktadır. Aldığınız ürünün sertifikasını dikkatle muhafaza etmenizi rica ederiz.